ADV ADV


Titulní strana Základní informace Akce Konference ADV Druhý stupeň Otázky a odpovědi Chci se zeptat... Archiv dotazů a odpovědí do 30.6.2007 Archiv odpovědí do 30.4.2008 Diskusní fórum ADV Archiv Zajímavé nabídky Tipy pro vás Rozšířené hledání Přihlášení

Dobrý den, provozuji doma i...

Dobrý den, provozuji doma individuální vzdělávání a byla jsem tázaná z místní základní školy, jestli bych mohla učit i jiné dítě ze zdravotních důvodů jehož rodiče nemají střední vzdělání. Děkuji s pozdravem Jitka (autor dotazu: Jitka)
Na tuto otázku není jednoduchá odpověď. Asi bych doporučoval jistou opatrnost a pečlivě zvážil dvě věci.

První je spolupráce s rodiči jiného dítěte. Jsou již zkušenosti s případy, kdy rodiče vzdělávali doma dítě svých přátel. A i v takovém případě bylo velmi složité shodnout se na společném přístupu. Každá rodina měla jiné očekávání.

Druhou jsou důvody, proč Vás o vzdělávání jiného dítěte žádá škola a nikoliv rodiče toho dítěte. Vzdělání rodičů může být pouze jedním z důvodů.

Také je třeba upozornit, že škola Vás nemůže za individuální vzdělávání jiného dítěte platit. To by Vás musela zaměstnat jako učitelku.

Jiří Tůma

Recent Items
No items published or changed since your last log-in.
A nebo nejste přihlášeni....
« February 2012 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29